Z centra přímo na lyže
Trutnov je svojí polohou ideálním výchozím bodem, vždyť na lyže se člověk dostane z náměstí za slabých pět minut! Areál městských lesů a parků v teplých ročních obdobích láká k procházkám po chodníčcích mezi stromy a keři opatřenými štítky s českým i latinským názvem, pohyb venku lze tedy spojit s poznáváním přírody. V zimě se po upravovaných cestičkách dostaneme na Paradráhu, kde na malém stadionu začínají upravované běžecké tratě.
Trutnov pomáhá běžkařům
O údržbu se stará lyžařský oddíl Olfin Car – Vella Trutnov, jehož závodníci od předškolních dětí až po juniorskou kategorii tratě také využívají k tréninku. Tratě se upravují jak na klasiku, tak i pro bruslení. K dispozici je malá rolba v režii klubu a také rolba zakoupená městem z česko-polského grantu. Některé úseky se projíždějí až třikrát týdně, podle aktuálních sněhových podmínek. Ostatní tratě jsou upravovány jednou týdně před víkendem. A kam tedy můžou běžkaři v okolí Trutnova vyrazit?
Paradráha
Městský lesopark a jeho okolí nabízí zhruba 12 kilometrů udržovaných tratí. Výchozím bodem je stadionek nad parkem, z nějž se můžeme vydat po značené trase na vrch Kacíř a zpět. Okruh není náročný a v podstatě kopíruje naučnou stezku „Po stopách války 1866“. Další možností je překřížit silnici vedoucí z Trutnova do Úpice a vydat se přes louky směrem k vrchu Koule. Trasa má značně členitý profil s početnými stoupáními i sjezdy.
Směr Krkonoše
Z Trutnova je možné vyrazit i na opačnou stranu údolí, z Nových Dvorů na Babí a dále na Rýchory. Tato trasa je napojena na Krkonošskou magistrálu, zdatnější běžkaři tedy mohou dojet až k česko-polské hranici na Pomezních Boudách, jež je od Trutnova vzdálena 25 km. Během výletu jistě přijde vhod zastávka v některé z horských chat, například Rýchorské či Lysečinské.
Aktuální informace o akcích i o stavu a upravenosti tratí najdou zájemci na stránkách www.olfincar-vella.cz.